Choď na obsah Choď na menu

Diviaky nad Nitricou - Slávia Chrenovec 3:3 (0:1)

Dorastenci Slávie tentoraz vycestovali na zápas k poslednému mužstvu tabuľky. Na začiatku zápasu to tak opticky aj vyzeralo, ale šance neprichádzali. Až po úvodnom rozťukaní oboch mužstiev prišli aj šance. Prvú spáli Uličný ktorý v rozhodujúcej chvíli zaváhal  a neprekonal brankára domácich. To sa o chvíľu nepodarilo ani Vojtkovi ktorý išiel sám od polovice ale tiež brankára domácich neprekonal. To sa podarilo až M. Ľahkému ktorý strelou po zemi mu nedal žiadnu šancu zasiahnuť. Potom mali šancu aj domáci. Po centri sprava brankár Slávie Ľahký P. zamrzol na čiare ale naštastie preneho a pre celú Sláviu domáci hráč hlavou tesne minul. Aj preto sa prvý polčas skončil výsledkom 1:0 pre hostí. Do druhého polčasu nastúpili hostia oslabený o M. Ľahkého ktorý musel odstúpiť po nepríjemnom zranení členka. To sa na hre Slávie aj prejavilo, kedže prišla o výborného hlavičkára. Domáci hneď v úvode druhého polčasu z rohu vyrovnali na 1:1. O chvíľu už bolo 2:1 pre domácich, keď pred brankárom Ľahkým domáci hráč tečoval strelu a nedal mu šancu zasiahnuť. Potom sa prebrali aj hostia, ale pár sľubných šancí nepremenili. Našťastie zabral potom prebudený strelec Gilan ktorý dvoma skoro navlas rovnakými strelami prekonal domáceho brankára a naklonil misky váh na stranu hostí. Ty viedli teraz 3:2 a do konca ostávali 3 minúty. Ale záver hráči Slávie absolútne nezvládli. Pohromu hostí zavŕšil znova domáci kapitán keď svojim druhým gólom v zápase, keď znova ostal trestuhodne nepokrytí vyrovnal na konečných 3:3. Strhnúť víťazstvo na stranu Slávie mohol ešte Vojtko, ale v dobrej šanci neuspel. Táto remíza sa rovná prehre a to hráči Slávie dobre vedia. Treba sa z toho poučiť, nevešať hlavy, nepodceňiť žiadneho súpera a dať si záležať na premieňaní šancí lebo ich nepremenenie sa im môže kruto vypomstiť ako v sa to stalo v tomto zápase.

Zostava Slávie: Ľahký P. - Horár - Gilan - Šovčík - Dubský - Uličný - Lacko - Ondrisek - Trgiňa - Ľahký M. (Ondrejovič) - Vojtko